Dagen blev først fejret med familien til morgenkaffe og over middag kom drengene fra børnehaven. Grundet afbud fik vi kun besøg af 5 drenge, hvilket gjorde at alle legede rigtigt godt sammen. De 3 timer gik hurtigt. Billedet blev taget efter at vi alle havde tegnet på bordet, spist kagemand og drukket saftevand.
Sådan ser man ud, når man er 5 år minus 1 uge, og er ved at lære at cykle på sin nye cykel, UDEN støtttehjul. Lige efter billedet er taget, cyklede han helt alene frem og tilbage på vejen, og har cyklet til børnehave 2 gange. (2½ km)
Der bliver stadig strikket, men det er gaver, så der bliver lagt billeder ud, efterhånden som de bliver givet væk. Ved nemlig ikke om der bliver kigget med på denne side :-)